Terapia indywidualna

Warsztaty

Dodaj tu swój tekst nagłówkaDepresja jest bardzo poważnym zaburzeniem nastroju, które w przypadku dzieci i młodzieży często nazywane jest lenistwem, krnąbrnością lub hormonalnymi zmianami okresu dorastania. Jakie są więc jej typowe symptomy? Jak należy rozumieć tą chorobę? Jak reagować na samouszkodzenia i myśli samobójcze? Jakie są dostępne metody leczenia? Jak nauczyciel może rozmawiać z uczniem i jego rodzicami o niepokojących objawach, które obserwuje u dziecka?

Pandemia Covid-19 uświadomiła dobitnie wszystkim pracującym z młodzieżą, że zdrowie psychiczne jest niemniej ważne, niż osiągnięcia naukowe. A szkolne życie – związany z tym rytm codzienności, stabilność i przewidywalność, kontakty społeczne, to o wiele więcej niż tylko przekazanie wiedzy. Co za tym idzie, rola nauczycieli w zaopiekowaniu zdrowia psychicznego uczniów stała się jeszcze bardziej wyraźna.

Podczas zajęć uczestnicy warsztatu poznają podstawową teorię z zakresu psychologii na temat zaburzeń nastroju. Jednak główna część warsztatu przeznaczona będzie na doświadczenie praktyczne – ćwiczenie kontaktu z chorującym uczniem i jego rodzicem.

Kontakt

Katarzyna Panek
tel. 576 843 555
mail: katarzynapanek@lamente.pl

Berezyńska 44/1
03-908 Warszawa