Terapia par

Terapia par

czym jest terapia par

W parze osób, które decydują się na wspólne życie często dochodzi do intensywnych konfliktów. Im jesteśmy bliżej, tym emocje są silniejsze. A w związkach romantycznych bywają trudne do opanowania. Wtedy koniecznością staje się zaproszenie do tych spraw i przeżyć osoby trzeciej – psychoterapeuty. Zapożycza on swojego umysłu, by każdy z partnerów mógł zyskać nową perspektywę, spojrzeć na sprawy w innym świetle.

Z delikatnością i szacunkiem dla intymności pary staramy się rozwikływać powstałe konflikty, wyznaczać granice, mówić wprost o potrzebach i emocjach. Spotykamy się regularnie, o stałej porze, w rytmie co dwa tygodnie. Sesje trwają 80 minut. Psychoterapia może się odbyć tylko wtedy, gdy jesteśmy w komplecie. Terapeuta nie spotyka się z żadnym z partnerów pod nieobecność drugiego.

Psychoterapia par bywa mylona z mediacjami. Partnerom wydaje się, że psychoterapeuta rozstrzyga o winie jednego z nich i w ten sposób rozwiązuje konflikt. Tymczasem cel jest zupełnie inny. Psychoterapeuta stara się “wpuścić” nieco powietrza, poszerzyć przestrzeń, pomaga odreagować emocje, tak, aby partnerzy byli w stanie sami rozstrzygać swoje sprawy. Pracuje nad tym, by wypracować “stan umysłu pary”, czyli z pozornie sprzecznych i konkurencyjnych potrzeb wyłonić wspólną perspektywę.

cena 180 zł za sesję

Kontakt

Katarzyna Panek
tel. 576 843 555
mail: katarzynapanek@lamente.pl

Berezyńska 44/1
03-908 Warszawa