Katarzyna Panek

Jestem magistrem psychologii oraz resocjalizacji i profilaktyki społecznej. Ukończyłam całościowe pięcioletnie szkolenie psychoterapii ze szczególnym uwzględnieniem terapii rodzin w Fundacji „Na Szlaku” w Krakowie, pod kierownictwem naukowym prof. Bogdana De Barbaro. Moją pracę superwizuję u pani prof. Katarzyny Schier oraz u pana Ryszarda Matląga. Jestem członkinią Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Doświadczenie terapeutyczne zdobywałam w pracy z pacjentami w Fundacji Pomocy Psychologicznej i Duchowej Inigo, na oddziale dziennym psychiatrycznym w Centrum Zdrowia Psychicznego Animus w Gdyni oraz w Mokotowskim Centrum Zdrowia Psychicznego MindHealth. Pracuję terapeutycznie z adolescentami, pacjentami dorosłymi, parami i rodzinami. Przez wiele lat pracowałam z osobami z niepełnosprawnościami w obszarze zaburzeń pourazowych.

Poza pracą terapeutyczną prowadzę liczne projekty profilaktyczne i warsztaty z zakresu zdrowia psychicznego. Przede wszystkim wspieram kadry nauczycieli i pracowników oświaty w trosce o zdrowie dzieci i nastolatków.

 

b62f951a-2715-436a-b738-2c2462af4f9d

Nadal masz pytania?

Zapraszam do umówienia się na konsultację. Pamiętaj, że każda psychoterapia rozpoczyna się od kilku konsultacji. Będziesz mieć wystarczająco dużo czasu, by rozwiać swoje wątpliwości, zanim podejmiesz decyzję o psychoterapii. Psychoterapia to żywy kontakt dwojga ludzi. Nie można go rozpocząć bez etapu wzajemnego poznawania się, a to z pewnością wymaga czasu.

Na ogół nie. Terapeutom zależy, by w żaden sposób nie zajmować sobą czasu i przestrzeni, która należy do pacjenta. Nie chcemy wpływać na proces psychoterapii swoimi prywatnymi historiami. Oczywiście bywają wyjątki od tej reguły. Zawsze jestem gotowa na otwartą rozmowę do czego potrzebna jest Ci dana informacja i jak ona może wpłynąć na naszą współpracę. Zwłaszcza na etapie konsultacji takie pytania mogą się pojawiać, a ja odpowiem na nie w zgodzie ze sobą i z poszanowaniem moich granic.
Psychoterapia, jak każda relacja wymaga czasu i etapu poznawania się. Niezależnie od tego, co przeczytasz na stronie, prawdopodobnie dopiero w gabinecie będziesz mógł sprawdzić swoje samopoczucie i to w jaki sposób odbierasz moją osobę. Tutaj ważne są nie tylko konkretne informacje, ale też to, jak Twoje ciało i uczucia reagują w trakcie naszego spotkania. Pamiętaj, że konsultacje służą właśnie temu, by to obserwować i sprawdzać.
Tak, moimi superwizorami są starsi stażem, doświadczenie terapeuci. To z nimi regularnie i anonimowo omawiam sposób mojej pracy z pacjentami. Należę również do Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i zobowiązuje się do przestrzegania kodeksu etycznego. W razie naruszeń podlegam komisji etycznej mojego towarzystwa.